OZANCIK KASABASI

izbrakanlar PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 10 Haziran 2009 19:16

Bu bölümümüzde Ozanciga ve ülkemize hizmet etmis ve suan hayatta olmayan iz brakan, unutulmayan insanlarimiza yer verecegiz

Alibaz KOCAÖZ

Behzat(Bezet) KIZKAPAN

Doğum tarihi tam olarak bilinmemesine rağmen 1907-1908 yıllarında doğduğu tahmin ediliyor. Ozancık´lı bir babadan ve Gelesin´li (Babakonağı) kürt bir anneden dünyaya gelir. Babasını 1.Dünya savaşında kaybederek yaklaşık 5 yaşında babasız kalır. Babasının ölümünden sonra annesininde başka biriyle evlemesiyle hem babasız hemde annesiz kalır. Amcası Celal Kocaöz tarafından büyütülen Alibaz Kocaöz, kendisi gibi babasını 1.Dünya harbinde kaybeden ve yine kendisi gibi babadan vede anneden öksüz kalan amcasının kızı ile evlenir. Bu evlilikten 6 çocukları dünyaya gelir. 1940´lı yılların sonlarında Ozancık Köyü muhtarlığına seçilir. İlkokulun yapılması, yukarı caminin iç boya ve dekorasyonunun yapılması muhtarlığı döneminde olmuştur. Muhtarlık görevindeyken 1950´li yılların başlarında (1952-53 tahmin ediliyor) çok genç yaşta allahın rahmetine kavuşur.

1923 tarihinde Ozancık´ta dünyaya geldi. Çocukluğundan beri liderlik vasıflarına sahip olan Behzat KIZKAPAN Ozancığın köy olduğu zamanlarda 4 dönem Muhtarlık görevi yaptı. Hayırsever kişiliğinin yanısıra, Ozancık´lılar tarafından sayılıp sevilen ve takdir edilen bir insandı. Ozancığa çok şeyler kazandırdı. Şimdiki anayolun yapılması, aşağı Caminin yapılması, 70´li yılların sonlarına doğru elektriğin gelmesi, Köy Sınırlarının Belirlenmesi ve bir çok çesmenin yapımı onun Muhtarlık döneminde oldu. 18.01.1980 yılında 57 yaşında Allahın rahmetine kavuştu. Ozancığa ozamanın şartlarında çok emeği olan Behzat KIZKAPAN`a Allahtan rahmet dileriz.

 

Sefer KÖSE

Şehitlerimizin resimleri

1941 yılında (nüfus kaydında 1944) Ozancık´ta dünyaya geldi. Bir çok Ozancık´lı gibi zamanında Avrupa´ya işçi olarak gitti. Bir süre Almanya´da çalıştıktan sonra Türkiye´ye kesin dönüş yaptı. 1989 yılındaki Muhtarlık seçiminde Ozancık Köyü´ne Muhtar seçildi. 1991 yılında Ozancık´ta nüfus tesbitinin yapılması, köy halkından bunun için imza toplanması, neticesinde Ozancık Köyü´nün Köy tüzel kişiliğinden kasabalığa yani belediyeliğe geçmesi Sefer KÖSE´in katkılarıyla olmuştur. Ayrıca yine Sefer KÖSE döneminde İlköğretim Okulu, Sağlık Ocağı ve İçme Su Tesisatı Ozancık´lının hizmetine sunulmuştur. 19.07.2002 yılında 62 yaşında iken bu dünyadan ayrılan ve Ozancığa çok emeği olan Sefer Köse´ye Allahtan rahmet dileriz.

 

Sehit Süleyman'in Resimlerini Görmek icin Tiklayin

Şehit P.Komd.Onb.Erdem KAPAN

Şehit P.Uzm. Çvş. Süleyman KÖSE

1974 yılında Ozancık´ta dünyaya geldi. Vatan uğruna 06.07.1995 yılında Şehit oldu. Ozancığın bu kahraman evladına Allahtan rahmet diliyoruz. Onu hiç bir zaman unutmayacağız. Erdem, bizim icin herzaman Ozancıkspor´un 2 numaralı formasını taşıyan futbolcusu olarak kalbimizde yaşayacak. Rahat uyu aslanım

29.05.1978 yılında Ozancık´ta dünyaya geldi. Vatan uğruna 06.05.2005 yılında Şehit oldu. Ozancığın bu kahraman evladına Allahtan rahmet diliyoruz. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Rahat uyu aslanım.
" Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez"

OZANCIK ŞEHİDİNE AĞLADI…

Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde P.Uzm.Çvş.Süleyman KÖSE, Türk Bayrakları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.
6 Mayıs 2005 günü Hakkari İli, Çukurca İlçesi, Işıklar Köyü kırsalında bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucunda Şehit olan, P.Uzm.Çvş.Süleyman KÖSE, Ozancık Kasabası’nda düzenlenen askeri törenle toprağa verildi. Cenaze törenine Aksaray Valisi Hüseyin Avni COŞ, Aksaray milletvekilleri Ahmet YAŞAR, Ramazan TOPRAK, Ali Rıza ALABOYUN, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat PALTA, Garnizon Komutanı Kd.Alb. İhsan ÜNAL, Şehit P.Uzm.Çvş.Süleyman KÖSE’ nin silah arkadaşları, çevre köy ve kasabalardan binlerce vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından, askerlerin omzuna aldığı naaş belde mezarlığına götürülerek, toprağa verildi. Şehit Süleyman KÖSE’nin annesi Kıymet KÖSE ve kardeşlerinin feryatları törene katılanları gözyaşlarına boğdu. Aksaray Valisi Hüseyin Avni COŞ tarafından, teskin edilen Şehit annesi Kıymet KÖSE’ye, oğlu Şehit Süleyman KÖSE’nin tabutuna sarılı Türk Bayrağı teslim edildi.

{audio}http://www.ozancik.net/images/sehit/Glm.mp3{/audio}
Son Güncelleme: Çarşamba, 05 Ocak 2011 22:13
 

Cuma, 19. Temmuz 2024

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com

best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills
-