OZANCIK KASABASI

Dernek PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 10 Haziran 2009 19:15

İstanbul´da yaşayan Ozancık´lılar tarafından kurulmuş bir dernektir. Derneğin kurulma amacı, yapacağı faaliyetler ve kurucu üyeleri dernek tüzüğünde mevcuttur.

www.ozancik.net´in bu dernekle herhangi bir bağlantısı yoktur. Sadece bu derneğin tanıtımını yapmaktadır.

Bütün Ozancık´lılara hayırlı olsun.

Ozancık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ozancıklıların maddi çabalarıyla kendi yerini satın almıştır. Eğer benimde çorbada tuzum olsun, Ozancıklı yardıma muhtaç bir aileye kurbanımı, adağımı yada bağışımı Dernek vasıtasıyla göndermek istiyorum diyorsanız aşağıdaki hesap numarasına havalelerinizi yapabilirsiniz.
NOT : Dolar ve Euro olarakta aynı hesaba havale yapabilirsiniz.
Yapı Kredi Bankası Aş.
İstanbul Bağcılar Şubesi
Hesap Sahibi : Aksaray ili Ortaköy ilçesi Ozancık Beldesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Hesap No : 70747561
Dernek İrtibat telefonu: 0 536 883 80 03 (Rafet ÇAT Dernek Başkanı)

Rafet Çat (Başkan)

Üzeyir ÇÖl
(Bsk.Yrd.)

ÖzcanKIZKAPAN
(Muhasebe)
Kurucu Üyeler
Mehmet Kocaöz
Ayvaz Dabanlı
Kuddusi Köse
idris Dabanlı
Hikmet Kula
Muhterem Kara

OZANCIK BELDESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ TÜZÜĞÜ:

1) Dernek, Aksaray ili Ortaköy ilçesi Ozancık Beldesi nufusuna kayıtlı bulunan ancak degişik nedenlerle türkiyenin çeşitli bölgelerinde ikamet eden tüm Ozancık Beldesi hemşehrileri arasında birlik beraberlik ve dayanışma ruhunu geliştirecek.

2) Dernek, Ozancık Beldesi´nin ekonomik, sosyal, kültürel gelişmesine ve güzelleştirilmesine yardımcı olacak çalışmalar yapar.

3) Dernek, Ozancık´lılar arasındaki birlik ve dayanışmayı saglamak amacıyla hemşerilerinin hastalık, ölüm, dogal afet v.b durumlarında maddi ve manevi yardımlarda bulunur.

4) Dernek, amaçlarını geliştirebilmek için çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler (dikiş, nakış, sportif faaliyetler, tiyatro, sinama, turistik tesisler, el sanatları, tarım, hayvancılık, seminer, erozyona karşı agaçlandırma) v.b faaliyetlerde bulunur.

5) Dernek, menkul veya gayri menkul edinebilir,ayrıca dernek birikimlerini veya varlıklarını enflasyona karşı koruyabilmek için genel kurulunun yönetim kuruluna verecegi yetkiye göre devlet tahvili, hazine bonosu, hisse senedi yada bankaların yatırım fonlarından alabilir veya nakit paraya ihtiyac halinde satabilir, bu yatırım araçları bankalarda muhafaza edilir alım veya satım işlerini yönetim kurulunun alacağı karar doğrutusunda gercekleştirilir hesap yılı sonunda bu şekilde elde edilecek kazançlardan hiç bir surette üyelerine kar payı veya benzer adlar altında kazanç aktaramaz.

6) Dernek, üyeleri arasındaki yardımlaşma ve dayanısmayı perçinleştirmek için yönetim kurulunun yetki ve sorumluluğu altında bir biriktirme ve yardımlaşma sandığı kurabilir bu sandığın yönetmelik ve tüzüğü ayrıca düzenlenir.
7) Dernek, üyeleri için kır gezileri seyehatler ve eğlenceler düzenler. Kültürel ve sportif çalışmalar yapar, tanışma yemekleri düzenler üyelerin hizmetlerine yönelik misafir odaları dinlenme yerleri öğrenci yurtları kamp ve kampinkler kurup işletebilir bu işlemler kanunların berirlemiş olduğu düzenlemelere göre yapılır.

8) Dernek, üyelerin birbirleri ile tanışıp görüşmesini sağlamak için dernek lokali açar, tanışma yemekleri kokteyler düzenler.

9) Dernek, üyeleri için derneğin lokalini kütüphane,lokanta, haberleşme, el sanatları ve diğer faaliyetlerini sürdürebilecekleri şekilde düzenleyerek üyelerin devamlılığını sağlar.

10) Dernek, iş arayan hemşerilerine ticari mali kuruluşlarda iş bulmak imkanı sağlamaya yardımcı olur.

11) Dernek, serbest çalışma hayatına atılan dernek üyelerine ticari mühitte tanıtmaya yardımcı olur.

12) Dernek, Aksaray iline ait geleneklerin yaşatılması için dernek üyelerimizden katılacak kişilerle eğlence geceleri düzenler ve bunların dernek lokalinde gelenek örf ve adetlerimize göre sunulmasını sağlar.

13) Dernek, Aksaray iline ait diger ilçe ve köylerinin eğlence gecelerine katılır onları da bizim kendi gecelerimize davet ederek hemşehrilerimiz arasında birlik ve beraberliği saglar gerekli izin alınarak bu faliyetlerimizi dernek lokalinde yürütür.

14) Dernek, hiçbir surette siyasi faaliyette bulunamaz veya destek veremez.

15) Lokal sorumlusu, dernek yönetim kurulu tarafından tayin edilir ve yönetim kuruluna karşı sorumlu olur, Yönetim kurulu başkanı veya yardımcısının ikaz ve isteklerini dernek üyelerinin huzur ve sukunetlerini sağlamak amacıyla uygular, dernek üyeleri lokal sorumlusu veya sorumluları hakkındaki istek ve şikayetlerini yönetim kurulu başkanına bildirir özel günlerde (sergi, yemek, konferans, tiyatro vs.) yönetim kurulunca tespit edilen kişiler lokal sorumlusuna yardımcı olur.

16) Dernek, genel kurul kararı ile federasyon ve konfederasyonlara üye olabilir. Bu kuruluşlara temsilci gönderebilir, üye kayıtları yapabilir.Bu kuruluşlara yardımda bulunabilir ve yardım alabilir.

17) Dernek, adına otobüs, minibüs, almak çalıştırmak ve gelirlerini derneğe bırakmak faaliyetinde bulunabilir.

18) Derneğimiz genel kurul kararları ile AB sivil toplum kuruluşlarına üye olabilir, yardım alabilir, yardım da bulunabilir, ortaklaşa çalışma faaliyetinde bulunabilir.

Son Güncelleme: Cuma, 12 Haziran 2009 22:12
 

Cuma, 19. Temmuz 2024

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com

best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills best penis enlargement pills
-